5. KALKINMA KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

24/12/2010 - İstanbul WOW Zeus Salonu
5. KALKINMA KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İstanbul Kalkınma Ajansı 5. Kalkınma Kurulu toplantısı, İstanbul WOW Zeus Salonu’nda 17 Aralık 2010 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Kalkınma Kurulu toplantısına, İstanbul Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı İstanbul Valisi Sn. Hüseyin Avni MUTLU ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sn. Kadir TOPBAŞ katılmıştır. Açılış konuşmaları Kalkınma Kurulu Başkan Vekili Sn. Davut ÖKÜTÇÜ ve İstanbul Valisi Sn. Hüseyin Avni MUTLU tarafından yapılmıştır.


 Sn. Hüseyin Avni MUTLU’nun konuşmasının ardından, İstanbul Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç. Dr. Abdülmecit KARATAŞ, Kalkınma Kurulu üyelerini Ajans’ın 2010 yılı faaliyetleri hakkında bilgilendirdikten sonra kalkınma kurulu başkanı, kalkınma kurulu başkan vekili, kâtip üyeler ve 3 yönetim kurulu üyeliği için seçimlerine geçilmiştir.
Seçimler sonucunda İş Dünyası Vakfı temsilcisi Sn. İsmail YILDIZ ve İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği temsilcisi Sn. Şükrü ALKAN Kalkınma Kurulu kâtip üyeliğine seçilmiş; İstanbul Büyükşehir Belediyesi temsilcisi Sn. Yılmaz ŞENER ve TURSAB temsilcisi Sn. Günnur ÖZALP ise yedek kâtip üye olarak seçilmiştir.


Türkiye Katılım Bankaları Birliği temsilcisi Sn. Osman AKYÜZ Kalkınma Kurulu Başkanı, Türk Eğitim Vakfı temsilcisi Sn. Davut ÖKÜTÇÜ ise Kalkınma Kurulu Başkan Vekili seçilmiştir.
 Kalkınma Kurulu Başkanı, Başkan Vekili, kâtip üyeler ve yedek kâtip üyeler seçiminin ardından 3 yönetim kurulu üyeliği seçimleri gerçekleştirilmiştir. Yapılan seçim sonucunda, MÜSİAD temsilcisi Sn. Ömer Cihad VARDAN, TUSKON temsilcisi Sn. Rızanur MERAL ve TİM temsilcisi Sn. Mehmet BÜYÜKEKŞİ yönetim kurulu üyeliğine seçilmiştir. Ardından, bir sonraki Kalkınma Kurulu gündemi oybirliğiyle kabul edilmiş ve yedek Yönetim Kurulu üyeliği için seçim yapılmıştır. UTESAV temsilcisi Sn. İsrafil KURALAY, UND temsilcisi Tamer DİNÇŞAHİN, TGTV temsilcisi Sn. Ayhan OGAN, TÜMSİAD temsilcisi Sn. Halit KANAK, MARİFED temsilcisi Sn. Ahmet CİĞER ve İŞHAD temsilcisi Sn. Recep EKŞİ Yönetim Kurulu yedek üyeliğine seçilmiştir.


Gelecek Kalkınma Kurulu gündeminde, 2010 Yılı Faaliyet Raporunun görüşülmesi ve Bölge Planı ile uyumlu mali destek programlarıyla ilgili olarak Kalkınma Kurulunun bilgilendirilmesi konularının yer alması oybirliği ile kabul edilmiştir. Toplantıdaki gündem maddelerinin tamamlanması üzerine toplantı sona erdirilmiştir.

 
 
 
   

24.11Friday

Büyük Veri ve Yapay Zeka Sertifika... Yer:Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş G... Saat: 14:00

14.11Tuesday

İSTKA Kasım Ayı Yönetim Kurulu Top... Yer: Saat: 09:58

08.11Wednesday

ALP HAVACILIK İkitelli Sanayicisiy... Yer:İkitelli OSB Hizmet Binası Konfera... Saat: 14:00

23.10Monday

METİGEM Akademi Eğitimleri Başlıyo... Yer:İkitelli OSB Metigem Hizmet Binası Saat: 00:00

27.10Friday

London & Partners Yöneticileri İST... Yer: Saat: 15:40

02.10Monday

İSTKA’nın 87. Dönem PCM Eğitimi Ta... Yer: Saat: 13:46

23.10Monday

İSTKA Desteğiyle Yürütülen İki İst... Yer: Saat: 14:37

26.09Tuesday

İSTKA ve EURADA İşbirliği ile Avru... Yer: Saat: 12:15

22.09Friday

Girişimcilik Ekosisteminin Aktörle... Yer: Saat: 16:03

07.09Thursday

Ar-Ge İnovasyon Zirvesi’nde İSTKA ... Yer: Saat: 16:05

24.08Thursday

HUFBM Projesi Kapsamında BAYKAR Ma... Yer:İkitelli OSB Hizmet Binası Konfera... Saat: 14:00

01.08Tuesday

İSTKA Yönetim Kurulu Toplantısı Ge... Yer: Saat: 18:12

01.08Tuesday

Zeytinburnu Bilim Yaşam Merkezi At... Yer: Saat: 16:58

25.07Tuesday

Sabancı Üniversitesi Girişim Hızla... Yer:www.startupglobe.org Saat: 00:00

24.07Monday

Küçükçekmece Girişimcilik ve İnova... Yer:Küçükçekmece Yahya Kemal Beyatlı K... Saat: 00:00

01.09Friday

Ulusal Yetenek ve Mentor Ağı proje... Yer:Üsküdar Üniversitesi Saat: 00:00

12.07Wednesday

Invest in Istanbul Uluslararası Ta... Yer: Saat: 11:41

19.07Wednesday

ALUTEAM'de Alüminyum Cephe Tasarım... Yer:Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversi... Saat: 10:00

05.05Friday

İSTKA Ar-Ge Fuarı’nda Rude Goldber... Yer: Saat: 11:11

25.04Tuesday

Özel Yetenekli Çocuklar Desteklene... Yer: Saat: 08:30

30.03Wednesday

Borsa İstanbul’da gong Finans Tekn... Yer: Saat: 12:23

15.06Friday

8. KALKINMA KURULU TOPLANTISI GERÇ... Yer:Dış Ticaret Kompleksi Saat: 10:00

02.12Wednesday

14. KALKINMA KURULU TOPLANTISI GER... Yer:Türkiye İhracatçılar Meclisi Konfe... Saat: 09:30

23.03Thursday

"İstanbul’u Birlikte Geleceğe Taşı... Yer: Saat: 16:13

07.03Tuesday

İSTKA’dan İstanbul’a Bir Günde İki... Yer: Saat: 12:00

24.12Friday

5. KALKINMA KURULU TOPLANTISI GERÇ... Yer:İstanbul WOW Zeus Salonu Saat: 09:00

09.06Tuesday

13. KALKINMA KURULU TOPLANTISI GER... Yer:İstanbul Ticaret Odası Meclis Salo... Saat: 09:30

16.02Thursday

İstanbul'a Uzakdoğu İlgisi Yer: Saat: 00:00

16.12Tuesday

Sağlık Turizmi Sektöründe İşbirliğ... Yer:İstanbul Kalkınma Ajansı Saat: 15:00

12.02Wednesday

12. KALKINMA KURULU TOPLANTISI GER... Yer:İstanbul Ticaret Odası Meclis Salo... Saat: 10:00

01.06Monday

Uzakdoğu’nun İstanbul’a İlgisi Hız... Yer: Saat: 11:00

16.09Wednesday

Newton-Katip Çelebi Fonu ile Afetl... Yer:İstanbul Kalkınma Ajansı Saat: 10:00

01.04Friday

Uzak Doğu Büyük Usta Mimar Sinan'ı... Yer: Saat: 00:00

07.03Tuesday

İSTKA Yönetim Kurulu Toplantısı Ge... Yer: Saat: 00:00

22.02Wednesday

Kalkınma Bakanı Lütfü Elvan’dan İS... Yer: Saat: 00:00

27.06Thursday

İSTKA 9. Kalkınma Kurulu Toplantıs... Yer:Dış Ticaret Kompleksi (Türkiye İhr... Saat: 09:30

12.10Saturday

Güvenli İnternet Projesi Açılış Tö... Yer:Bağcılar Meydanı Saat: 16:00

24.10Thursday

İnovasyon Türkiye 2013 Fuarı Başla... Yer:İstanbul Fuar Merkezi 9-10 ve 11. ... Saat: 09:00

18.11Monday

Arjantin Tesa Vakfı Ziyareti Yer:İstanbul Kalkınma Ajansı Saat: 10:00

10.12Tuesday

10. Kalkınma Kurulu Toplantısı Ger... Yer:İstanbul Ticaret Odası Meclis Salo... Saat: 10:00

17.12Tuesday

2014 Yılı Mali Destek Programları ... Yer:Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi Saat: 09:00

16.08Friday

Cama Gönül Veren Mahir Eller Aranı... Yer: Saat: 00:00

20.08Tuesday

Tüted, Kullanıcı Deneyimi ve Uygul... Yer: Saat: 00:00

10.01Thursday

Biyo&Nano Teknoloji Kongresi Yer:Fatih Üniversitesi, Mühendislik Fa... Saat: 09:30

07.02Tuesday

Çekmeköy Belediyesi “Dijital Arşiv... Yer:Haliç Kongre Merkezi Saat: 00:00

23.10Wednesday

Türkiye Sağlık Teknolojisine İstka... Yer:Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Kam... Saat: 10:30

31.10Thursday

Adalarda Doğal, Kültürel Miras ve ... Yer:Point Otel Saat: 10:00

29.11Friday

İstanbul Tasarım Merkezi Kısa Film... Yer:c Saat: 18:00

04.12Wednesday

Mesleki Eğitim, Rehberlik ve Kariy... Yer:Legacy Ottoman Hotel Kilikya Salon... Saat: 15:00

26.12Thursday

Gemisyon Projesi Değerlendirme Çal... Yer:İstanbul Teknik Üniversitesi Saat: 09:30

07.01Tuesday

Ulusal Yeşil Bina Sertifika Sistem... Yer:Mimar Sinan Güzel Sanatlar Ünivers... Saat: 16:00

22.03Wednesday

85. Dönem PCM eğitimi tamamlandı Yer:İstanbul Kalkınma Ajansı Saat: 17:20